Відділ освіти, молоді та спорту, культури та туризму
Берездівської сільської ради
Звіт керівника
Манятинської гімназії про свою діяльність
у 2021-2022 навчальному році
Вступ
Основна діяльність школи була спрямована на створення умов для реалізації державної політики в сфері освіти згідно із ст.53 Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», Закону України № 2442–VІ «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу», «Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», «Державного стандарту початкової освіти», власного Статуту та інших нормативних документів, що не суперечать законодавству України в галузі освіти.
Головною метою Манятинської гімназії є всебічний розвиток, виховання і соціалізація особистості, яка здатна до життя в суспільстві та цивілізованої взаємодії з природою, має прагнення до самовдосконалення і навчання впродовж життя, готова до свідомого життєвого вибору та самореалізації, відповідальності, трудової діяльності та громадянської активності.
Протягом 2021-2022 н.р. робота педколективу була спрямована на реалізацію основних завдань, а саме: забезпечення підвищення якості навчання під час освітнього процесу, спрямування науково-методичної роботи на реалізацію основних положень Концепції «Нова Українська Школа», методологічну переорієнтацію освітнього процесу на забезпечення потреб особистості в самовизначенні й самоствердженні в умовах переходу на новий зміст освіти, посилення відповідальності кожного вчителя за підготовку і результативність участі здобувачів освіти в предметних олімпіадах, творчих конкурсах різних рівнів.
Педагогічним колективом забезпечується реалізація державних стандартів, здійснюється теоретична і практична підготовка з предметів навчального плану з метою максимального розвитку інтелекту, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин, формування розвинутої духовності, фізичної досконалості, естетичної, правової, моральної та екологічної культури.
Управління закладом
У 2021-2022 навчальному році управління закладом було спрямовано на здійснення державної політики в галузі освіти, збереження кількісних і якісних параметрів мережі, створення належних умов для навчання і виховання учнів, удосконалення змісту освітнього процесу, впровадження нових освітніх технологій, розвиток здібностей дітей і підлітків. Стиль керівництва гімназією, враховуючи сучасні вимоги, більш близький до демократичного, більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи. Рішення до управління та контролю за освітнім процесом приймається колегіально.
Підвищення якості освіти і управління забезпечувалося основними шкільними документами: освітньою програмою, робочим навчальним планом, положенням про внутрішню систему забезпечення якості освіти, річним планом.
У діяльності гімназії забезпечується прозорість, відкритість, демократичність управління. Важливою умовою успішної діяльності гімназії є чітке, конкретне планування освітньої роботи. Воно забезпечує цілеспрямованість у роботі всіх підрозділів, створює умови для організації роботи педагогічного та учнівського колективів, раціонального використання часу.
Принцип доцільності й оперативності прийняття управлінських рішень базувався на аналітичних даних, отриманих у ході здійснення заходів внутрішньої системи забезпечення якості освіти.
Постійно проводились консультації та спільний розгляд питань з такими структурними підрозділами закладу, як батьківський комітет, профспілковий комітет.
Таким чином, адміністрація закладу забезпечує реалізацію державної
політики в галузі середньої освіти, умови для навчання і виховання школярів, успішної реалізації їх творчого потенціалу.
Матеріально-технічна база навчального закладу
Заклад освіти побудовано у 1995 році ( проектна потужність – 150 учнів).
До послуг учнів комп’ютерний клас, спортивний зал, волейбольний та спортивний майданчик, майстерня, їдальня, бібліотека.
Харчоблок забезпечений необхідним технологічним обладнанням: двома холодильниками, електроплитою, бойлером для нагріву води, шафою жарочною.
Бібліотечний фонд налічує 3337 примірників художньої та навчальної літератури.
Фінансово-господарська діяльність
Здійснено поточний ремонт , придбано комп’ютерну техніку та
меблі в 1клас , встановлено Wi-Fi.
Адміністрація гімназії разом із колективом вчителів та батьків постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманням її в робочому стані. Фінансування потреб гімназії проводиться бухгалтерією Берездівської сільської ради. Відділ освіти , молоді та спорту, культури та туризму Берездівської сільської ради створює умови для функціонування навчального закладу. Фінансова діяльність здійснюється за рахунок бюджету , затвердженого кошторису доходів та видатків .
Кошти загального фонду витрачаються на заробітну плату, енергоносії, послуг зв’язку тощо. Бюджетні кошти на функціонування закладу використовуються раціонально та ефективно.
Протягом навчального року систематично велася виплата заробітної плати працівникам гімназії. Бухгалтерія вчасно проплачувала за спожиту електроенергію. Система опалення знаходиться у належному стані і не потребує ремонту.
Працівниками бухгалтерії планово проводиться інвентаризація майна. Зауважень щодо забезпечення його збереження та оприбуткування немає. Завжди вчасно готується звітна документація, матеріали списуються або оприбутковуються.
Фінансування навчального закладу
Оплата праці і нарахування на заробітну плату - 166852.61
Оплата комунальних послуг та енергоносіїв -150000.0
Інші поточні видатки - 271000.00
Влітку 2022 року буде проведено такі види робіт: поточний ремонт кабінетів ; фарбування панелей , підлоги та дверей , побілка стін, фарбування парт, облаштування найпростішого обєкту укриття.
Виконання функціональних обов’язків щодо забезпечення
обов’язковості загальної середньої освіти
На початок 2021-2022 навчального року в закладі навчалося 50 учнів. Охоплено навчанням 100% учнів.
На початок навчального року в закладі
ЗДО – 16 вихованців
І ступеня навчалося 10 учні;
ІІ ступеня навчалося 24 учні;
На початок навчального року у гімназію зараховано 1 першокласника, з них 4 відвідували ЗДО. Колективом вживаються заходи щодо збереження контингенту учнів:
-контроль за відвідуванням занять;
-індивідуальна робота з учнями та батьками.
У гімназії діє система обліку відвідування учнями занять. Щоденно черговий вчитель збирає дані про відсутніх учнів , уточнює причини відсутності та заповнює журнал обліку відвідування учнями закладу.
У поточному році 3 учнів закінчили гімназію . Якість знань учнів у 2020-2021 навчальному році складає 56,61%.
Охоплено навчанням 100% учнів. З них:
- дітей з малозабезпечених сімей - 6;
- дітей з багатодітних сімей - 18;
- дітей учасників бойових дій – 2.
Проведено І та ІІ етапи Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін. Організовано роботу з обдарованими дітьми.
Працевлаштування випускників
У гімназії оформлено куточок з профорієнтації, проводяться зустрічі з викладачами професійних навчальних закладів м.Славута та СМТ Гриців. Учні гімназії беруть участь у Днях відкритих дверей навчальних закладів різних рівнів акредитації. Проводиться інформування учнів про потребу у робітничих кадрах та спеціальностях на місцевому ринку праці.
У навчальному закладі розмішено інформаційний стенд, в якому зазначено інформацію про профорієнтаційні послуги, про ринок праці в Україні, в тому числі – у Шепетівському районі.
У 2021/2022 навчальному році гімназію закінчило 4 учнів усі планують продовжити навчання у 10 класі .
Створення умов для варіативності навчання та вжиті
заходи щодо упровадження інноваційних педагогічних
технологій у навчальний процес
Прагну до спрощення управлінських функцій, частину яких делегую методичним об’єднанням. Орієнтую вчителів на підвищення їх наукового, професійного та методичного рівнів.
У гімназії створено умови для варіативності навчання, впровадження нового змісту освіти, всебічного розвитку особистості. Організовано індивідуальне навчання, яке здійснюється за індивідуальними навчальними планами, складеними на основі типових навчальних планів, затверджених Міністерством освіти і науки України.
Після ретельного аналізу анкетування учнів та батьків , аналізу кадрового забезпечення закладу, його навчально-матеріальної бази був затверджений робочий навчальний план гімназії на 2022-2023 навчальний рік. Для досягнення належної навчальної підготовленості учнів, підвищення якості підготовки їх до ДПА, враховуючи результати анкетування батьків і дітей та рекомендований регіональний компонент, у варіативну частину навчального плану закладено наступні організаційно-навчальні ресурси:
-для підвищення рівня сформованості компетентностей, передбачених мовно-літературною освітньою галуззю, збільшено години на вивчення української мови у 1-4 класах за рахунок варіативної складової.
- з метою формування в учнів соціальної активності, відповідальності та екологічної свідомості, готовності брати участь у вирішенні питань збереження довкілля і розвитку суспільства, усвідомлення важливості сталого розвитку для майбутніх поколінь. Програма факультативного курсу «Уроки з охорони довкілля 5 – 6 класи» (автор Пустовіт Н.А.) Лист ІМЗО від 16.12.2015 № 2.1/12-Г-111
Варіативна складова частина робочого навчального плану виконана. Учителями гімназії у навчальному процесі використовуються:
• інтерактивні технології;
• комунікативні методики викладання англійської мови;
• опорні схеми (готові, складені самостійно);
• інтегровані уроки;
• технологія тестування навчальних досягнень учнів;
• проектні технології;
• технологія критичного мислення;
• методики особистісно - орієнтованого навчання;
• технології дистанційного навчання.
Використання нових педагогічних технологій сприяє підвищенню ефективності уроку і, як наслідок, формуванню особистості дитини.
Організація різних форм позаурочної
навчально-виховної роботи
Імідж гімназії створює робота педагогічних працівників з організації позаурочної діяльності учнів – як предметна, так і виховна. Координації та контролю цього питання приділялось багато уваги. Тому слід зупинитися на деяких аспектах методичної та виховної роботи вчителів та класних керівників.
Методична робота гімназії
У 2021/2022 навчальному році методична робота в Манятинській гімназії
здійснювалася з метою реалізації основних положень розпорядчих документів, підвищення ефективності організації освітнього процесу, вдосконалення педагогічної майстерності вчителя.
Згідно з річним планом роботи закладу у 2021/2022 навчальному році педагогічний колектив працював над методичною проблемою «Підвищення якості освіти шляхом забезпечення успішної соціалізації учнів» через колективну, групову, індивідуальну форми роботи.
Протягом року методичну роботу було спрямовано на виконання таких завдань:
- здійснення заходів щодо впровадження нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти, Державного стандарту початкової загальної освіти;
- впровадження елементів сучасних педагогічних технологій, спрямованих на розвиток особистості учня;
- забезпечення відповідної структури методичної роботи кількісному і якісному складу педагогічних кадрів;
- формування у педагогічних працівників стабільного інтересу до актуальних проблем психолого-педагогічної науки, прогресивного досвіду, збільшення кількості вчителів, які беруть участь у масових формах методичної роботи;
- розвиток соціальної активності вчителів, рівня загальної і педагогічної культури;
- забезпечення високої інформаційної насиченості змісту науково-методичної роботи, її відповідності поставленій меті та завданням;
- використання оптимальних форм і методів методичної роботи з педагогічними кадрами, адекватних сучасним цілям і змісту науково-методичної роботи.
- змістовне наповнення веб-сайту гімназії.
Форми методичної роботи
№ з/п |
Дата проведення |
Назва |
1 |
Вересень 2021 Лютий 2022 |
Педагогічні читання: - «Самоосвіта – як умова професійного росту педагога». - «Полюбіть майбутнє – виростуть крила». |
2 |
Жовтень 2021 Березень 2022 |
Методично-теоретичний семінар: - «Професійна мобільність педагога або чому треба вчитися і змінюватися все життя?». - «Методичний калейдоскоп з критичного мислення». |
3 |
Листопад 2021 Квітень 2022 |
Психолого-педагогічний практикум: - «Булінг. Причини, наслідки, шляхи боротьби з насильством». - «Поведінка як зовнішній прояв особистості школяра». |
4 |
Листопад 2021 Січень 2022 |
Педагогічна рада: - «Причини невисокої якості знань учнів та шляхи їх подолання як основа формування освітньої компетенції ». - «Про стан впровадження інноваційних технологій у початковій (середній, старшій) ланці як засіб розвитку інтересу в учнів до вивчення навчальних дисциплін». - «Виховання дітей та учнівської молоді в умовах нових стандартів освіти». |
З метою зростання фахової майстерності вчителів, підвищення професійного рівня, творчого вирішення педагогічних завдань і проблем школи, скоординованості дій вчителів-предметників була організована робота шкільних МО.
- МО вчителів початкових класів (голова Пігольчук Н. І.);
- МО класних керівників (голова Коваль М.В.).
Робота шкільних методичних об’єднань здійснювалася за планом та у відповідності з методичною проблемою, теорія поєднувалася з практичною діяльністю, реалізовувалися міжпредметні зв’язки. Переважно використовувалися такі форми роботи: взаємовідвідування уроків і позаурочних заходів, семінари, проведення предметних тижнів, тренінгів, дискусій. Великої уваги надавали спільній роботі з батьками, реалізації наступності між дошкільною освітою та початковою школою, початковою та середньою ланками. Кожним шкільним методичним об’єднанням були проведені відкриті уроки або позаурочні заходи за методичною темою. Упродовж навчального року всіма методичними об’єднаннями були проведені предметні тижні, під час яких організовуються конкурси, вікторини, виставки учнівських робіт, учні знайомляться з науково-популярною літературою, розширюють свої знання з даного предмета.
Протягом року проводилися методичні наради з метою ознайомлення з нормативними документами, державними стандартами викладання окремих предметів, передовим педагогічним досвідом, новинками методичної літератури, періодичних видань з предметів. Кожен керівник методичного підрозділу, ретельно проаналізувавши діяльність методоб’єднання, перспективно визначив пріоритети в методичній роботі на наступний навчальний рік, зокрема щодо посилення уваги роботі з обдарованими учнями, поширення передового педагогічного досвіду через публікації у фахових виданнях.
Курсова підготовка педагогічних кадрів здійснювалася згідно з перспективним планом.
Члени педагогічного колективу підвищували свій професійний рівень не тільки на курсах, але і на різних семінарах, майстер-класах, які проводилися на базі закладів освіти громади, у інших формах методичної роботи шляхом самоосвіти.
Участь у вебінарах та онлайн-курсах
№ з/п |
Назва заходу |
Ким проводиться захід |
ПІБ учителя |
Кіл-ть годин |
Наявність сертифікату (№, назва) |
1 |
Онлайн-тренінг « Методи та форми дистанційної роботи в позашкільному освітньому процесі» |
Хмельницький обласний центр туризму і краєзнавства учнівської молоді. |
Панасюк О. М |
5 |
№0026 Наказ ХОЦТКУМ від12.05.2021 №44 |
2 |
Вебінар «Булінг в освітньому середовищі: як розпізнати та діяти» |
«Всеосвіта» |
Стецюк В. Д. |
2 |
12.12.2021 |
Робота з обдарованою молоддю
Робота педагогічного колективу була спрямована на виявлення та
підтримку обдарованих дітей та талановитої молоді, створення умов,
необхідних для розвитку індивідуальності. Характеризуючи досягнення учнів, слід звернути увагу на показники здобутих призових місць у предметних олімпіадах. Відповідно до плану методичної роботи в жовтні було проведено І тур Всеукраїнських олімпіад серед учнів гімназії.
Протягом навчального року в гімназії проводилася робота із залучення учнів до участі у різних етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін, турнірів, змагань конкурсів.
- Всеукраїнська українознавча гра «Соняшник»
- Міжнародна природознавча гра «Геліантус»
- Міжнародний природничий інтерактивний конкурс «Колосок»
- Міжнародний конкурс з інформатики та комп’ютерної грамотності «Бебрас-2021»
- Всеукраїнська гра з англійської мови “Puuzle”.
Отже, вивчивши результати організації методичної роботи в гімназії у 2019-2020 н.р., можна зробити висновок, що вчителі-предметники планомірно підвищують свій кваліфікаційний рівень, дбають про розвиток здібностей та обдарувань учнів.
У 2021-2022 н.р. гімназія була забезпечена штатними педагогічними
працівниками на 80%, працювало 12 педпрацівників.
У 2021 -2022 н. році якісний склад педагогічного колективу становить:
- спеціаліст вищої категорії -4, що становить 33.3%;
- спеціаліст І категорії - 5, що становить 41.7 %;
- спеціаліст ІІ категорії – 1, що становить 8.3 %;
- молодший спеціаліст – 2, що становить 16.7%;
- старший вчитель - 1, що становить 8.3%.
Освітня робота
Організація освітнього процесу у 2021-2022 н.р. здійснювалася згідно із сучасними вимогами та у відповідності до нормативних документів, що відображають основні напрямки державної політики в галузі освіти. Основним документом, що регулює освітній процес є освітня програма, що включає в себе робочий навчальний план, який визначає структуру навчального року, перелік та розподіл навчальних предметів, тижневу та річну кількість годин на їхнє вивчення. Усі предмети викладаються відповідно до чинних програм, затверджених Міністерством освіти і науки України.
3 учнів гімназії здобули у 2021-2022 н.р. базову загальну середню освіту .
За результатами аналізу навчальних досягнень, 2021-2022 навчальний
рік на високому і достатньому рівні закінчили –17 учнів ( 56.61%),
на середньому – 12 (39.96%), на початковому – 1 учень (3.3%). Рівень навчальних досягнень учнів 1-2 класів не оцінюється.
Усі учні 1-8-х, переведені до наступних класів.
Виховна робота
У 2021/2022н.р. виховна діяльність гімназії була спрямована на реалізацію виховної проблеми «Організація освітнього процесу на засадах педагогіки партнерства в умовах реалізації Концепцій НУШ».
Згідно з принципами і положеннями нормативних і директивних документів про освіту, відповідно до структури освітньої роботи в закладі, виховна робота в 2021/2022 н.р. була спрямована на розвиток творчої особистості вчителя та учня, створення сприятливих умов для успішної соціалізації у освітньому процесі.
Робота класних керівників відповідає вимогам:
- Закону України «Про освіту»;
- Закону України «Про Загальну середню освіту»
- Посадових обов’язків класних керівників;
- Методичних рекомендацій МОН з питань організації виховної роботи у навчальних закладах у 2021/2022 навчальному році;
- Концепції національно-патріотичного виховання молоді, затвердженої
спільним наказом Міністерства у справах сім'ї, молоді та спорту.
- Наказу МОН від 07.09.2000 № 439 «Про затвердження Рекомендацій щодо порядку використання державної символіки в навчальних закладах.»
Виховання передбачає глибоке розуміння учителями і вихователями природи вихованців, їх індивідуальних рис і можливостей, поваги до особистості дитини, турботі про її гармонійний розвиток, встановлення взаємин співробітництва у освітньому процесі. Саме на вирішення цих проблем спрямована робота виховної системи гімназії в якій важливою ланкою є організація контролю та керівництва (наради, накази, засідання педрад, тощо).
Для реалізації виховної роботи у гімназії був розроблений план виховної роботи освітнього закладу та плани виховної роботи класних керівників. Ці плани охоплюють всі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включають у себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси.
Однією з основних проблем у виховній роботі з учнями є налагодження індивідуального підходу до кожної особистості, розвиток творчого потенціалу дитини та профілактична робота, направлена на правовий аспект у вихованні учнів, схильних до правопорушень, патріотичне виховання. Адже кожна дитина - це особистість. А кожна особистість потребує творчого підходу, великого терпіння і любові з боку вчителя, вихователя. Тільки при такому підході до справи є шанс розкрити і розвинути усі кращі сторони чутливої дитячої душі, творчого потенціалу дитини.
Важливим завданням виховної роботи є впровадження нових підходів, виховних систем, форм і методів виховання, які б відповідали потребам розвитку творчої особистості, сприяли розкриттю її талантів, духовно-емоційних, інтелектуальних і фізичних здібностей.
Виховну роботу з педагогами сконцентровано на вирішенні важливих питань: вивчення історії рідного краю, ознайомлення учнів з культурною спадщиною українського народу, з народними традиціями, формування в учнів кращих якостей національного характеру, виховання громадянина України; використання сучасних інформаційних технологій в управлінській діяльності, та в освітньому процесі в гімназії.
Згідно з принципами і положеннями нормативних і директивних документів про освіту, відповідно до структури методичної роботи в закладі, виховна робота в 2020/2021 н.р. була спрямована на розвиток творчої особистості вчителя та учня, створенням сприятливих умов для успішної соціалізації в освітньому процесі.
Виховання, як і навчання, реалізується в процесах співпраці дорослих і дітей або спільної діяльності однолітків. Виховна діяльність є фаховим завданням педагогічних працівників, тому в нашій гімназії проходили виховні заходи різного характеру.
У 2021/2022 н.р. всі класні колективи брали активну участь у житті гімназії згідно виховного плану.
Протягом навчального року плідно працювало МО класних керівників, було проведено 5 засідань, на яких було розглянуто питання планування виховної роботи в класах, опрацьовані основні нормативні документи з виховної роботи, проводилось анкетування класних керівників з метою з’ясування труднощів у роботі. Розглядались педагогічні ідеї щодо підвищення позитивної мотивації учнів до освітньої діяльності та профілактики безпричинних пропусків уроків, проводилася робота щодо формування виховних систем класів і їх оформлення, вивчалися новинки педагогічної літератури та передовий педагогічний досвід.
На першому засіданні, яке було проведено у вересні на тему "Організаційно-методичні аспекти роботи на новий навчальний рік", голова МО Коваль М. В. ознайомив вчителів з інформацією про підсумки виховної роботи за минулий навчальний рік, розкрив роль класного керівника у впровадженні комплексної виховної програми, його функції. Класні керівники були також ознайомлені з різноманітною методичною літературою, яка могла стати їм у нагоді при роботі з класними колективами. Наголосив, що МО продовжує працювати згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 16.06.2015 № 641 «Про затвердження Концепції національно- патріотичного виховання дітей і молоді, заходів щодо реалізації Концепції національно патріотичного виховання дітей і молоді та методичних рекомендацій щодо національно-патріотичного виховання у загальноосвітніх навчальних закладах».
Друге засідання відбулося у листопаді на тему «Використання новітніх технологій у виховній роботі гімназії». На цьому засіданні класні керівники доповідали щодо використання новітніх технологій у виховній роботі .
Третє засідання відбулося у січні на тему « Формування у школярів високої громадської активності та національної свідомості.
Четверте - у березні на тему « Роль класного керівника в підвищенні рівня розвитку особистості.
П’яте у травні « Підсумки роботи МО класних керівників у 2021 /2022 н. р.
Належну увагу класні керівники приділяли роботі між засіданнями:
1. Складанню та затвердженню соціальних паспортів класів, планів виховних робіт, організація самоврядування в класі (кл.кер.1-9 кл).
2. Огляд класних куточків.
3. Участь у заходах.
4.Участь у Тижні знань з безпеки життєдіяльності.
5. Підготували звіти про відвідування учнями уроків та прийняті міри, щодо попередження пропусків занять без поважних причин.
7. Відвідування виховних заходів
8. Збір літературних новинок щодо національно-патріотичного виховання.
У вересні було організовано конкурс малюнка на асфальті «Нам потрібне мирне небо…» до Дня миру, в якому взяли участь учні 1-9 класів. Класними керівниками проведено комплекс заходів до Дня партизанської слави. Традиційним є проведення фізкультурно-патріотичних змагань «Козацький гарт» до Дня фізкультури і спорту
У жовтні проведено свято «Спасибі Вам, за працю вчительську святу…»
до Дня працівників освіти.
Всі класні колективи у співпраці з вихователями взяли участь у святі «Осінь в гості завітала» та представили чудові композиції осінньої пори.
У листопаді взяли участь у проведенні усного журналу «Мужай, прекрасна наша мово» до Дня української писемності, вчителем історії організовано і проведено урок мужності і милосердя «Борімося – поборемо!» до святкування дня Гідності та Свободи.
Класними керівниками 1-4 класів проведений новорічний ранок «Новорічна казка кличе в гості». Організувано конкурсно–розважальну програму «Чудеса новорічної ночі» для учнів 5-9 класів.
Відповідальна за бібліотечний фонд Савчук В.В. приділяла особливу увагу тематичним виставкам до пам’ятних дат, які відзначались у гімназії.
Належну увагу виховній роботі приділяє вихователь ЗДО «Полуничка» Чернявко О.В.
В гімназії проходили акції « НІ насильству», тиждень української мови, тиждень правових знань, Всеукраїнський тиждень прав людини, тиждень безпеки життєдіяльності. В межах місячників, предметних та тематичних тижнів, класні керівники готували і проводили разом з учнями різноманітні заходи, конкурси, лекції, бесіди , виготовляли стінгазети.
На виконання листів МОН від 13.08.2014 №1/9-412 та № 317 «Про проведення Уроків мужності», «Про вшанування героїв, які віддали життя за Україну» проведено всіма класними керівниками «Уроки мужності».
Значна увага класними керівниками приділяється питанням правової освіти та виховання учнів. Особливу увагу класні керівники приділяють індивідуальній роботі з учнями. Взяли участь у тижні правових знань, організували та провели «Правовий аукціон» та «Тиждень прав людини».
Класними керівниками були проведені тематичні виховні години , присвячені Міжнародному дню прав людини.
Класні керівники на протязі навчального року проводили батьківські збори, анкетування батьків та учнів.
Класний керівник, вчитель має бути яскравою, інтелігентною, неповторною особистістю, носієм загальнолюдських цінностей, глибоких і різноманітних знань, прагнути до постійного вдосконалення, духовного зростання. Становлення таких якостей особистості педагога має забезпечувати методична робота з класними керівниками як складова частина всієї методичної роботи закладу. Всі проведені заходи мали на меті довести, що одне із центральних завдань виховання полягає в тому, щоб у міру подорослішання сформувати з вихованців справжніх патріотів нашої держави, що і є завданням класного керівника, бо саме класний керівник творить найбільше багатство суспільства- ЛЮДИНУ.
З метою забезпечення прав неповнолітніх громадян села на здобуття базової загальної середньої освіти проведений аналіз кількості дітей та підлітків шкільного віку. Складено соціальний паспорт.
З метою попередження та профілактики негативних проявів в учнівському середовищі протягом року класні керівники проводять батьківські збори, на яких розглядаються питання щодо роз’яснення нормативних актів, які зобов’язують батьків нести адміністративну та кримінальну відповідальність за ухилення від навчання та виховання їх неповнолітніх дітей.
Систематично проводяться рейди, конкурси, перевірки, засідання комісій та ради гімназії. Саме учнівським самоврядуванням проводиться постійний контроль за відвідуванням учнями гімназії з метою виявлення учнів, що без поважних причин пропускають заняття.
Серед форм роботи – тематичні батьківські збори, тематичні години спілкування, засідання батьківського комітету, індивідуальні бесіди та консультації, залучення батьків до проведення позакласних заходів, туристичних походів, поїздок, екскурсій.
Згідно циклограми роботи проходить засідання Ради профілактики правопорушень.
Протягом 2021/2022 н.р. велика увага приділялася збереженню життя та здоров’я учнів, дотримання ними правил техніки безпеки.
Забезпечення організації харчування та
медичного обслуговування учнів і педагогічних працівників
Їдальня у гімназії стаціонарна. Працівник - 1. Безкоштовно харчується 2 дитини учасника АТО . За кошти батьків харчуються учні 1 -4 класів та вихованці ЗДО(30%) , а учні 5 – 9 класів (100% батьківська плата).
Контроль за роботою їдальні здійснюється адміністрацією.
Харчування учнів організовується відповідно до інструкцій Міністерства охорони здоров’я України. Вживання їжі учнями проводиться в один і той же час відповідно до складеного і затвердженого керівником закладу графіка з дотриманням санітарно-гігієнічних вимог. На харчоблоці є списки дітей, які перебувають на диспансерному обліку і потребують дієтичного харчування.
Це питання знаходиться також під контролем батьківського комітету, який періодично здійснює перевірки стану організації харчування, вивчає санітарний стан, а також вивчає думку учнів про меню. Наказом по гімназії створена шкільна комісія з перевірки організації та якості харчування.
Складені списки учнів за класами та списки тих дітей, які за станом здоров’я звільнені від уроків фізичної культури та дітей, які повинні мати обмеження фізичного навантаження.
Медичний огляд педагогічних працівників здійснюється 1 раз на рік, працівника харчоблоку- 2 рази на рік, результати заносяться до медичної книжки встановленого зразка.
Дотримання вимог охорони дитинства, технічної безпеки,
санітарно-гігієнічних та протипожежних норм
Стан роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії під час освітнього процесу в школі знаходиться під щоденним контролем адміністрації. На початок 2021-2022 н.р. було оформлено всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах та шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки. На засіданні педради розглянуто план роботи, де передбачено розділ «Охорона життя та здоров’я. Охорона праці», а також розглянуто питання про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу. Інструкції з охорони праці й безпеки життєдіяльності складено згідно з діючим положенням про розробку інструкцій з охорони праці.
У наказах по гімназії передбачено відповідальних за організацію роботи з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності під час освітнього процесу та в позаурочний час, попередження дитячого травматизму.
На початок 2021/2022 навчального року були проведені випробування спортобладнання, стан споруд на спортивному майданчику, справність кріплення воріт та оформлені всі необхідні акти-дозволи на проведення навчальних занять у кабінетах та шкільних приміщеннях підвищеної небезпеки.
На 01.09.2021 р. всі педагогічні працівники надали медичні книжки з дозволом приступити до роботи. Питання охорони праці обговорюються на засіданнях педрад та на нарадах при директорі. Питання з безпеки життєдіяльності учнів під час літніх канікул, у побуті й громадських місцях, на вулиці обговорювалися дистанційно в останній тиждень навчального року, батьки ознайомилися з Правилами безпеки життєдіяльності під час літніх канікул під підпис.
Будівля гімназії та приміщення закладу, забезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, пожежним інвентарем (пожежними щитами та стендами, пожежними відрами, ящиком з піском тощо). Вогнегасники наявні, перезаряджені, розміщені у легкодоступних місцях, які унеможливлюють їх пошкодження.
По всій гімназії розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Згідно з санітарними, пожежними нормами і правилами, отримані акт готовності до нового навчального року, акт опору ізоляції та контуру заземлення.
Відповідно до Закону України «Про охорону праці» і Кодексу законів про працю України розроблено і затверджено посадові інструкції з охорони праці для всіх працівників. Проведено інструктажі з працівниками і учнями з техніки безпеки. Проведено вступні інструктажі з охорони праці. Проведено первинні інструктажі з охорони праці на робочому місці.
На початку навчального року, напередодні канікул і святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно мають місце цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями.
У гімназії є необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності
Вивчаючи стан травматизму серед учнів, можна відмітити, що в навчальному закладі проводиться належна робота щодо попередження нещасних випадків, створення безпечних умов навчання. У гімназії розроблено низку заходів щодо попередження травматизму учнів, ведеться відповідна робота з учителями.
Щорічно за планом роботи проводиться навчання працівників з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки. За графіком проводяться й заліки працівників, про що оформляються відповідні протоколи.
Питання з безпеки життєдіяльності учнів під час канікул, у побуті й громадських місцях, на вулиці обговорювалися на загальношкільних та класних батьківських зборах .
Учні 5 -9 класів пройшли поглиблений медогляд лікарями - фахівцями . Проводиться й профілактичне щеплення учнів.
Постійно здійснюється контроль роботи систем забезпечення життєдіяльності будівлі. Про що оформляються відповідні акти.
цільові інструктажі з безпеки життєдіяльності з працівниками та учнями.
Розроблено заходи щодо:
- протипожежної безпеки;
- безаварійної і стабільної роботи спортивних споруд;
- попередження дорожньо-транспортного травматизму.
У наявності інформаційні стенди з дорожнього руху, пожежної і електробезпеки, цивільного захисту.
Залучення педагогічної та батьківської громадськості
навчального закладу до управління його діяльністю;
співпраця з громадськістю
Дирекція і педагогічний колектив приділяють велику увагу зв’язкам гімназії з батьківською громадою, правоохоронними органами , службою у справах сім’ї та молоді, соціальною службою Берездівської ОТГ. Протягом навчального року проводились зустрічі з працівниками поліції.
У гімназії налагоджено ефективну взаємодію з батьками учнів. Батьки стають активними учасниками освітнього процесу. Вони допомагають педагогам та учням у реалізації соціально значущих проектів та програм. Нині особливого значення набуває підтримка широкого кола громадськості при вирішенні таких питань:
- оптимальне формування мережі навчальних закладів;
- зміцнення матеріально-технічної бази;
- забезпечення соціального захисту учасників освітнього процесу;
- формування здорового способу життя тощо.
Робота з батьками спрямована на створення єдиного колективу вчителів, батьків, учнів.
Співпраці з батьками приділяється велика увага, учителі-предметники, класні керівники, адміністрація систематично спілкуються з батьками учнів, організують спільні заходи, свята. Зауважень щодо діяльності навчального закладу від батьків, батьківського комітету та інших органів громадського самоврядування на адресу директора гімназії не надходило.
Отже, завдяки спільним зусиллям відділу освіти, молоді та спорту, культури та туризму Берездівської ОТГ, адміністрації , педагогічного колективу,учнів, батьківської громадськості, СФГК «Манятин» забезпечено сталий розвиток гімназії.
Слова подяки всім, хто допомагав вирішувати усі питання пов’язані із забезпеченням нормального функціонування навчального закладу.
Підсумки діяльності гімназії за минулий навчальний рік
1.Питання, що були розв’язані
Аналіз результатів за минулий навчальний рік продемонстрував наступне:
- навчально-виховний процес має позитивну тенденцію розвитку;
- реалізація функцій управління в закладі здійснюється за допомогою
організаційно-педагогічних, організаційно-розпорядчих, соціально-психологічних, фінансово-господарських методів, які спрямовані на забезпечення функціонування та розвитку навчального закладу шляхом запровадження нових взаємовідносин між керуючими й керованими підсистемами відповідно до мети їх спільної діяльності;
- діяльність адміністрації закладу спрямована на вдосконалення навчально-виховного процесу та підвищення його ефективності;
- у гімназії використовують колективне обговорення отриманих результатів,
колективний творчий пошук вирішення конкретних завдань. На підставі аналізу результатів адміністрація корегує наступні дії щодо досягнення поставленої мети;
- гімназія підтримує свій позитивний імідж;
- створюються умови для врахування й розвитку навчально-пізнавальних і
професійних інтересів, здібностей, потреб учнів;
- методична робота сприяє модернізації змісту навчально-виховного процесу,
втіленню педагогічних інноваційних технологій;
- створено сприятливий психолого-педагогічний клімат.
2.Питання, що потребують подальшого розв’язання
- підвищення якості освітніх послуг;
- підвищення результативності роботи з обдарованими дітьми;
- покращення матеріально-технічної бази навчальних кабінетів.
Директор Олександр ПАНАСЮК
10.06.2022